1GVi er en frivillig organisasjon med lag i alle aldre. I sesongen 2020/21har vi følgende lag: Mini, J10/11, J13,  J14, J16 og damelag i 4. divisjon. Vi har bra med rekruttering i alle aldre, så det lover godt for klubbens fremtid.

Risør Håndballklubb skal være en trygg og inspirerende klubb for barn og voksne. Her skal alle ha det gøy, og få anledning til å utfolde sine talenter og utvikle seg som håndballspillere på egne premisser. Klubben blir i stor grad drevet av ulike ildsjeler, foreldre og andre familiemedlemmer.

Litt historikk

24. april 1956 ble Risør håndball- og volleyballklubb stiftet. Klubbens første styre besto av Asgjerd Nyland (formann), Marit Salvesen (sekretær), Anne K. Pedersen (kasserer) og Aage Stray (styremedlem).

Risør Håndballklubbs resultater har variert gjennom årene. I 1978 rykket klubben opp i 3 divisjon (tilsvarer dagens 2. divisjon). Dette er det høyeste klubben har vært i seriesystemet.

Lagene spiller med helblå hjemmedrakter. Tidligere har klubben spilt i både grønn/hvite og helhvite drakter. Bortedraktene er hvit trøye og blå shorts.

I dag fremstår klubben som en av Sørlandets største håndballklubber, og har de siste årene hatt mellom 100 og 150 aktive medlemmer. Klubben har også hatt en god utvikling og aktivitet de senere årene, noe som har resultert i at RHK har gitt ut både egen bok (Optimisme, begeistring og pågangsmot) og egen klubbsang (Laget i blått og hvitt).

RHK har 8 æresmedlemmer: Jan Tore Øren, Asta G. Andersen, Dag Erik Rolfsen, Sissel Gundersen, Odd Sverre Aasbø, Gro Flomark Søhus, Asbjørn Aanonsen, Frode Palmyr.

Styret i Risør Håndballklubb

.

Styret for 2020/2021    Telefon:  E-post:
Lise Frøyna Leder 995 33 845 leder@risorhk.no, lise.froyna@gmail.com
Camilla Løken Nestleder 994 81 372 Postdama@gmail.com
Benedicte O. Smedby Sportslig leder 922 93 326 benedicte.smedby@gmail.com
Frida Amundsen Sekretær
Janne Larsen Kasserer  
Marit Selåsvassenden Kioskansvarlig selasvassenden@hotmail.com
Signe Huth Arrangementansvarlig Signe.hu@online.no
Trond Fagerbakke Styremedlem Trondf1@getmail.no
 
Hovedtrenere for sesongen 2020/21
Lene Gundersen Mini   Lenegund@gmail.com
Frida Amundsen J10/11 413 66 808 fridaamunds1@gmail.com
Lene Paulsen J 12/13 99589710  lenegund@gmail.com
Stine Ellefsrud J 14 934 89 374 stinepalmyr@hotmail.com
Benedicte O. Smedby J 16  995 31 946 benedicte.smedby@gmail.com
Vidar Paulsen og Martin Hofsli Senior dame  480 19 289 m-hofsli@outlook.com

Praktisk informasjon

Politiattester:

Alle våre trenere og medhjelpere som jobber tett med våre medlemmer har fremvist gyldig politiattest for leder av klubben.

Dugnad:

Alle våre medlemmer må påregne noe dugnadsarbeid. Dette er ofte arbeidsoppgaver som er viktige for gjennomføringen av aktivitetene, og som skaper inntekter til klubben. Disse inntektene er viktige for å sikre god aktivitet for alle som deltar, og for å holde treningsavgiftene så lave som mulig. 

Klubbavtale med Sport1 Risør:

Risør HK har høsten 2020  inngått en samarbeidsavtale med Sport1 Risør.  Avtalen gir alle medlemmer 15 % rabatt på lagerført håndballutstyr, treningstøy og skademateriell, samt skotøy til løp og trening.